Vítejte můžete se přihlásit nebo registrovat.
Vítejte na našich stránkách Vítejte na našich stránkách Vítáme Vás na našich stránkách Vítejte na našich stránkách

DAŇOVÁ EVIDENCE

Jsem daňová poradkyně a mohu Vám poradit jak dosáhnout co nejvyšší daňové úspory a minimalizovat Vaše daňová rizika.

Daňová evidence je forma účtování, kterou využívají ty fyzické osoby, které nedosáhly v předchozím kalendářním roce obratu alespoň 25 milionů Kč. Jakmile obrat tuto částku přesáhne, musí účtovat podvojně. Daňová evidence se dříve označovala jako jednoduché účetnictví.

Daňová evidence se využívá pro zjištění základu daně z příjmů. Běžné vedení účetnictví je mnohdy velmi složité a pro mnoho podnikatelských subjektů také zbytečné. Někteří sami nezvládají ani onu daňovou evidenci a musí ji proto svěřit do rukou účetní nebo specializované firmě. Na druhou stranu mají poté jistotu, že veškerá dokumentace, daňové přiznání apod. je správně. Daňovou evidenci tak může využívat každý, i ten, který si nakonec uplatní v přiznání výdajové paušály. Snadno tak zjistí, co je pro něj výhodnější.

Daňovou evidenci tvoří dvě základní částí. První z nich je evidence příjmů a výdajů, do které se řadí všechny hotovostní i bezhotovostní příjmy. Do evidence majetku a závazků patří pohledávky, závazky i výsledky inventury. Obě evidence je potřeba vést důsledně a veškeré doklady si archivovat. A to po dobu několika let, kdy je možná kontrola od finančního úřadu.